Close
Wybierz język
Gdańsk Gdańsk
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy

Ile koszuje pranie dywanu w CleanWhale? Nasza cena bez wątpienia pozytywnie Cię zaskoczy

Pranie dywanu stanowi dla Ciebie wyzwanie? Nie szkodzi, przekonaj się, że czysty i odświezony dywan może być w zasięgu Twojej ręki.

Pranie dywanu a jego rodzaj – dowiedz się, co i jak

Jednym z najpopularniejszych elementów wystroju wnętrz są dywany, które znajdziemy w niemal każdym mieszkaniu, o ile nie w każdym pomieszczeniu. Zazwyczaj są nieodłącznymi składowymi dekoracji salonu albo sypialni, ale także są bardzo praktyczne w łazienkach i korytarzach. Wybór dywanu motywowany jest jednak nie tylko względami wizualnymi, ale również funkcjonalnymi – dywany doskonale sprawdzają się w izolowaniu od zimna, dzięki czemu w pokoju zachowany jest ciepło i większy komfort, wpływają również na akustykę i tłumienie dźwięków.

Obecnie na rynku spotkamy wiele rodzajów dywanów wykonanych z różnych tkanin, i to właśnie od typu mateirału będzie zależeć, jak przeprowadzić pranie dywanu. Tym samym, pranie dywanu naturalnego, np. bawełnianego, będzie wymagało zastosowania innych metod, niż pranie dywanu z włókna syntetycznego, takiego jak poliestru. Warto pamiętać, że dywany z włókien naturalnych (oprócz jedwabiu) nie są wskazane dla osób zmagających się z alergią, więc w tym przypadku najlepszy będzie wybór dywanu sztucznego.

Pranie dywanu w domu w zależności od jego typu

Dywany bawełniane są bardzo łatwe w czyszczeniu i odporne na wchłanianie zarówno zapachów z otoczenia, jak i zabrudzeń, ale z drugiej strony charakteryzują się niską trwałością. Pranie dywanu bawełnianego o małych rozmiarach i mało wymagających plamach jest możliwe w zwykłej pralce. Inną zaletą dywanów naturalnych są ich właściwości antyelektrostatyczne. Aktualnie bardzo popularne jest wykorzystanie tkanin syntetycznych do produkcji dywanów, ponieważ sztuczne dywany są wytrzymałe, nie ścierają i nie odkształcają się, a materiał może być swobodnie farbowany według rozmaitych wzorów. Cena dywanów poliestrowych jest przystępna, a ich włosie jest wyjątkowo miękkie i przyjemne podczas użytkowania. Pranie dywanu z włókna sztucznego nie jest skomplikowane, a na rynku obecnie mamy do czynienia z szeregiem środków, dzięki którym możemy przeprowadzić samodzielne pranie dywanu w domu.

Pranie dywanu na sucho – co to znaczy?

Podstawą systematycznej pielęgnacji dywanów jest regularne pranie dywanu w domu, jeśli pozwalają na to jego wymiary i rodzaj materiału. Innym sposobem jest traktowanie dywanów specjalnym środkiem do czyszczenia tapicerek dywanowych, co pozwala na pozbycie się plam, zabrudzeń, jak i rezydujących we włosiu mikrorganizmów. Niestety nie zawsze domowe metody okazują się być wystarczające, by pozbyć się wszystkich zabrudzeń, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z plamami z wina, krwi, czekolady. Idealnym rozwiązaniem dla zadań specjalnych jest tak zwane pranie dywanu na sucho, z minalnym użyciem wody. Dzięki temu unikniemy nadmiernej wilgoci, która pozostawiona na dłużej może spowodować rozwój pleśni wewnątrz materiału. Poza tym, pranie dywanu metodą chemiczną z dobraniem odpowiednich środków czyszczących przyniesie najlepsze rezultaty w krótkim czasie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że materiał zostanie potraktowany z zachowaniem środków ostrożności i nie będzie zniszczony, powierz to zadanie profesjonalistom.

Zamów pranie dywanu w CleanWhale
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts