Close
Wybierz język
Gdańsk Gdańsk
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
+48 732 106 588
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy

Sprawdź najlepsze opcje: czyszczenie dywanów Gdańsk

Pranie dywanu stanowi dla Ciebie wyzwanie? Nie szkodzi, przekonaj się, że czysty i odświezony dywan może być w zasięgu Twojej ręki.

Dlaczego konieczne jest czyszczenie dywanów?

Niemal każdy z nas posiada w mieszkaniu chociaż jeden dywan lub wykładzinę, najczęściej w salonie lub sypialni, albo w łazience. Dywany, choć niezwykle wygodne i praktyczne, stanowią siedlisko kurzu i roztoczy, które mogą dać początek rozwojowi bakterii i pleśni, szczególnie niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Przede wszystkim, każde widoczne zabrudzenia i plamy powinny być usuwane natychmiast, ponieważ czyszczenie dywanów z zalegającego brudu jest dużo bardziej uciążliwe i czasochłonne.

Podczas regularnych porzadków domowych dywany są zazwyczaj odkurzane, ale na tym czyszczenie dywanów się nie kończy, a właściwie – dopiero zaczyna. Zebranie kurzu i pyłu jest obowiązkowym i pierwszym krokiem, jakim należy traktować dywany, warto je również w miarę możliwości wytrzepać na balkonie lub w ogrodzie. Mimo to, niektóre mikroorganizmy mogą przedostać się do głębszych warstw materiału, a do ich pozbycia konieczne będzie dokładniejsze czyszczenie dywanów, nierzadko z zastosowaniem specjalistycznych środków piorących.

Czyszczenie dywanów w domu – najlepsze sposoby

Czyszczenie dywanów jest możliwe domowymi sposobami, które warto zastosować na samym początku, zanim oddamy dywan do prania chemicznego. Przede wszystkim wykładzinę trzeba dokładnie odkurzyć, a następnie namoczyć małą ilością ciepłej wody, która pomoże rozpuścić zabrudzenia. Zaleca się zaopatrzenie w gumowe rękawiczki oraz szczotkę do czyszczenia dywanów, która pozwoli na dotarcie do głębszych warstw materiału.

Czyszczenie dywanów może zostać przeprowadzone za pomocą specjalnego detergentu do prania tapicerki lub z użyciem sody kuchennej, pomocnej w pozbywaniu się plam, jednak może nie być to wystarczające. Za każdym razem unikaj pozostawienia zbyt dużej ilości wody w tkaninie, ponieważ utrzymywanie dywanu w stanie wilgoci może prowadzić do jego niszczenia. Czyszczenie dywanów w domu powinno być wykonywane podczas ciepłego, słonecznego dnia, a podczas procesu i po jego zakończenie należy otworzyć okna, aby tkanina szybko wyschła, a opary przedostały się na zewnątrz.

Profesjonalne czyszczenie dywanów Gdańsk

Jak już wiesz, precyzyjne czyszczenie dywanów nie jest takie łatwe i wymaga doboru odpowiednich preparatów i metod w zależności od typów zabrudzenia, jak i rodzaju materiału. Jeśli masz wątpliwości, jak poprawnie i skutecznie przeprowadzić czyszczenie dywanów, idealnym rozwiązaniem będzie skierowanie się do profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jak przywrócić Twojemu dywanowi pierwotny wygląd. Doświadczona ekipa sprzątająca może przyjechać pod wskazany adres i wyczyścić dywan za pomocą specjalnych sprzętów i detergentów, co pozwoli Tobie zaoszczędzić cenny czas.

Cleanwhale oferuje szereg usług sprzątających, a czyszczenie dywanów jest tylko jedną z nich, dlatego warto zapoznać się z naszą całą ofertą na stronie internetowej. Proces zamawiania serwisu jest banalnie prosty – wystarczy, że na stronie wybierzesz interesujące Cię opcję, zaznaczysz dokładny termin sprzątania, a płatności możesz dokonać online. Cena za czyszczenie dywanów będzie zależeć od ich liczby i wymiarów, a my gwarantujemy 100% zadowolenia ze świadczonego serwisu.

Zamów czyszczenie dywanów Gdańsk
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts