Close
Wybierz język
Gdańsk Gdańsk
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
Słowacja
Bratysława
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Ile kosztuje pranie kanapy - sprawdź najkorzystniejszą cenę za m2

Czy możliwe jest samodzielne pranie kanapy w domu, czy będzie konieczne oddanie tego zadania w ręce profesjonalistów? Dowiedz się więcej o wadach i zaletach obu rozwiązań.

Dlaczego tak istotne jest regularne pranie kanapy?

Pranie kanapy jest ważnym elementem utrzymania czystości i higieny w domu. Praktycznie każdy z nas posiada chociaż jedną sofę lub fotel jako element wyposażenia naszego salonu lub sypialni. Podczas regularnych porządków pranie kanapy jest często pomijane, jednak meble tapicerowane również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, by zachować swój pierwotny wygląd.

W głąb materiału mogą wnikać zabrudzenia, zwłaszcza rozlane napoje, w wyniku czego w głębi mogą rozwijać się mikroorganizmy i pleśń, co może również przyczyniać się do wydzielania nieprzyjemnego zapachu z mebla — w takim przypadku dokładne pranie kanapy jest konieczne. Jeśli kanapa posiada pokrowiec, który może być ściągany, pranie kanapy w domu jest ułatwione — wystarczy ściągnąć pokrowiec i uprać go w pralce zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak najczęściej meble tapicerowane stanowią całość i muszą być czyszczone specjalnymi metodami w tym praniem chemicznym na sucho.

Pranie kanapy w domu krok po kroku

Pierwszym krokiem, aby przeprowadzić pranie kanapy w domu, jest jej dokładne odkurzenie i usunięcie wszelkich zabrudzeń z powierzchni. Następnie należy sprawdzić etykietę pokrowców, aby upewnić się, że kanapa jest odpowiednia do prania. Jeśli kanapa jest oznaczona jako "suche czyścić", należy skorzystać z usług profesjonalnego pralni chemicznej. Jeśli natomiast kanapa jest oznaczona jako "pranie wodne", możnaściągnąc pokrowce i wyprać w pralce wodnej z dodatkiem odpowiedniego środka czyszczącego. Każde pranie kanapy musi zostać zakończone jej dokładnym osuszeniem — należy ją pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Ważne jest, aby pamiętać, że kanapa, po myciu ekstrakcyjnym może potrzebować kilku godzin, aby całkowicie wyschnąć, dlatego warto wykonywać pranie kanapy podczas miesięcy letnich w słoneczne dni. Przede wszystkim pamiętaj, że do czyszczenia tapicerki należy używać odpowiednich środków chemicznych oraz gąbek i szczotek z miękkim włosiem, które nie uszkodzą materiału.

Ile kosztuje pranie kanapy? Cena za m2

Koszt prania kanapy może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar kanapy, rodzaj tkaniny, stopień zabrudzenia oraz lokalizacja. Pranie kanapy w pralni chemicznej może kosztować od 120 złotych. Jeśli chodzi o pranie kanapy w domu, koszt zakupu środków czyszczących oraz koszt prądu i wody mogą być dodatkowe. Jeśli kanapa jest bardzo zabrudzona lub ma specjalne wymagania dotyczące prania, koszt może być wyższy.

W przypadku kanap uszkodzonych lub z trudnym do usunięcia plamami lepiej skorzystać z usług profesjonalnego prania. Warto przejrzeć ofertę firmy sprzątającej Cleanwhale, aby znaleźć najlepszą cenę za pranie kanapy. Doświadczona ekipa sprzątająca skutecznie radzi sobie z wszelkimi plamami i zabrudzeniami, zapewnia własny sprzęt i detergenty, natomiast Ty możesz dopasować termin sprzątania według własnych potrzeb. Zajrzyj na naszą stronę internetową, by poznać szczegóły serwisu pranie kanapy Gdańsk.

Zamówić pranie kanapy w domu
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts