Close
Wybierz język
Gdańsk Gdańsk
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 588
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Zabierz się za mycie okien stosując te praktyczne i sprawdzone sposoby

Chcesz przeprowadzić samodzielne mycie okien ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zastosuj te sprawdzone metody i zapomnij o brudnych szybach raz na zawsze.

Mycie okien bez smug — domowe sposoby polecane przez profesjonalistów

Mycie okien to czynność, która pozwala na utrzymanie czystości i estetyki budynku. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, można skorzystać z domowych metod, które pozwolą na mycie okien bez konieczności korzystania z drogich środków chemicznych. Jednym z popularnych sposobów jest użycie mieszanki octu i wody. Aby ją przygotować, należy rozpuścić 1/4 szklanki octu w 1 litrze ciepłej wody. Tę mieszankę należy wlać do butelki z atomizerem i rozpylić na szyby, a następnie wytrzeć ręcznikiem papierowym lub mikrofibry. Następnie należy wytrzeć szyby ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry.

W analogiczny sposób można zamiast octu, użyć sody kuchennej — wystarczy rozpuścić 2 łyżki sody w 1 litrze ciepłej wody. Mycie okien można też przeprowadzić, używając zwykłego mydła w płynie rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Pamiętaj, że przed skorzystaniem z tych metod warto sprawdzić, czy nie uszkodzą one szyby lub ram okiennych. Przy zachowaniu konsekwencji w sprzątaniu, domowe sposoby na mycie okien mogą być skuteczne i pozwolić na oszczędności finansowe.

Mycie okien — jak często należy czyścić szyby?

Częstotliwość mycia okien zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj okna, położenie budynku, a także indywidualnych preferencji. Jeśli okna są narażone na duże zanieczyszczenia, takie jak kurz, pył, dym z komina lub spaliny, powinny być myte częściej niż raz na miesiąc. Okna położone w miejscach, gdzie jest duży ruch samochodowy lub w pobliżu lasów czy parków, także wymagają częstszego mycia. Jeśli okna są położone w czystym otoczeniu, takim jak na przykład w budynkach mieszkalnych, mycie raz na kwartał lub pół roku może być wystarczające.

Warto pamiętać, że zanieczyszczenia na szybie mogą powodować zwiększenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji, dlatego regularne mycie okien może pomóc w oszczędzaniu energii. Należy dostosować mycie okien do indywidualnych potrzeb i warunków, tak by zachować czystość i estetykę budynku oraz zwiększyć efektywność energetyczną.

Mycie okien Sopot — zatrudnij profesjonalistów

Pamiętaj, że czyste szyby pozwalają na utrzymanie estetyki budynku i zwiększają jego atrakcyjność wizualną. Z tego względu systematyczne mycie okien jest szczególnie ważne. Zanieczyszczenia mogą powodować również uszkodzenie powłoki ochronnej i powstawanie rdzy na ramach okiennych, co skraca ich żywotność. Regularne mycie okien pozwala na zachowanie ich trwałości. Mimo wszystko nie musisz robić tego sam, lecz zwrócić się do profesjonalnej ekipy sprzątającej, która wykona mycie okien za Ciebie — zarówno w Twoim mieszkaniu, jak i w biurach.

Dzięki temu będziesz mieć pewność, że serwis zostanie wykonany perfekcyjnie i rzetelnie, z użyciem właściwych metod i materiałów. Zapoznaj się z pełną ofertą firmy sprzątającej CleanWhale, która zajmuje się sprzątaniem zasadniczym mieszkań, jak i zadaniami specjalnymi. Każde zamówienie może być dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta i wykonane w proponowanym przez niego terminie.

Zamów mycie okien Gdańsk
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy