Close
Wybierz język
Gdańsk Gdańsk
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 588
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Pranie kanapy od A do Z - odśwież swoje meble z CleanWhale i zadbaj o wypoczynek

Samodzielne pranie kanapy czy solidne usługi fachowców od CleanWhale? Poznaj wszystkie za i przeciw i przekonaj się, że współpraca z CleanWhale to rozsądne rozwiązanie.

Pranie kanapy w domu - czy można to zrobić samemu?

Kanapa stanowi podstawowy element wyposażenia każdego salonu. Pokryta najczęściej miękką tapicerką, stanowi atrakcyjną dekorację wnętrza, umożliwia także komfortowy wypoczynek. Jak każdy inny mebel, jest ona narażona na powstawanie zabrudzeń i plam. Kanapy są użytkowane na tyle często, że nie da się zapobiec takim sytuacjom. Ponadto wchłaniają kurz, pot i starty naskórek, które są z kolei świetną pożywką dla mikroorganizmów, pajęczaków i roztoczy. Właśnie dlatego tak ważne jest systematyczne pranie kanapy. Umożliwi to pozbycie się plam, a także zapobiegnie powstawaniu pleśni i grzybów, które bytują w głębszych warstwach gąbki.

Niektóre osoby decydują się na przeprowadzanie czynności pielęgnacyjnych samodzielnie, z wykorzystaniem domowych metod. Nie dysponują one jednak specjalnym sprzętem, w związku z czym są w stanie usunąć zabrudzenia tylko z wierzchu tapicerki. Właśnie dlatego warto zamówić usługę taką jak pranie kanapy Gdynia. Wykwalifikowana ekipa sprzątająca posiada odpowiednie narzędzia i wiedzę, dzięki czemu usunięte zostaną nawet głębokie zabrudzenia.

Czym różni się pranie kanapy domowymi sposobami, a tymi wykorzystywanymi przez profesjonalistów?

Pranie kanapy domowymi sposobami opiera się na ogół na wykorzystaniu kilku metod. Na początku większość osób sięga po odkurzacz, by wyeliminować znajdujący się na powierzchni kurz. Często stosowana metoda to czyszczenie kanapy z użyciem dostępnych w każdym domu produktów – sody i cytryny. W taki sposób da się jednak usunąć raczej tylko dość świeże plamy. Profesjonaliści oferujący pranie kanapy Sopot dysponują zaawansowanym sprzętem do prania tapicerek, wykładzin i dywanów.

Są dzięki temu w stanie usunąć całkowicie uporczywe i stare plamy np. z jedzenia i tłuszczu, a także pozbyć się mikroorganizmów, pleśni i grzybów z głębokich warstw tapicerki. Korzystają oni z bezpiecznych dla człowieka i środowiska środków czyszczących, które jednocześnie wykazują dużą skuteczność w usuwaniu i zabezpieczaniu materiału tekstylnego. Dzięki profesjonalnej ekipie kanapa zostanie szybko i efektywnie wyczyszczona, będzie też prezentowała się jak nowa przez długi czas. Specjaliści posiadają również niezbędne szkolenia.

Jak zapobiegać zabrudzeniom, aby pranie kanapy nie było tak często potrzebne?

Pranie kanapy jest często nieuniknione, ponieważ mebel ten jest wykorzystywany praktycznie codziennie. Można jednak podjąć działania mające na celu zatrzymanie jego świeżości przez dłuższy czas. Po skorzystaniu z oferty profesjonalistów można wykonać i zastosować domowy odświeżacz do tapicerki. Wystarczy wlać pół szklanki wody, wsypać łyżeczkę sody oczyszczonej i 2 łyżeczki płynu do płukania tkanin do butelki z atomizerem i co jakiś czas spryskiwać tapicerkę powstałym odświeżaczem.

Korzystanie z domowych metod nie zastąpi dogłębnego czyszczenia mebla, lecz sprawi, że gruntowne porządki będzie można przeprowadzać nieco rzadziej. O elementy wyposażenia należy dbać codziennie. Kiedy potrzebne będzie wsparcie fachowców, z pomocą przychodzi usługa taka jak pranie dywanów i kanapy Gdynia. Specjaliści wykazują się dużym zaangażowaniem i starannością podczas wykonywania swoich obowiązków. Są też punktualni i terminowi, co jest bardzo ważne z punktu widzenia klienta zamawiającego usługę.

Zamów pranie kanapy
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy