Close
Wybierz język
Gdańsk Gdańsk
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

CleanWhale - szybkie i sprawne czyszczenie tapicerki meblowej skutecznymi metodami

Czyszczenie tapicerki domowej może sprawić nie lada wyzwanie. Dowiedz się, czy warto wykonać to samemu, czy lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

Czy istnieją domowe sposoby na czyszczenie tapicerki?

Domowa kanapa jest bardzo ważnym miejscem w wielu domach w Polsce. Jak jednak wszystkie elementy domowego wyposażenia, z czasem ulega ona zabrudzeniu. Czyszczenie tapicerki sofy domowymi sposobami może okazać się naprawdę sporym wyzwaniem. Jest to bowiem miejsce, które bardzo często stanowi centrum domowego życia. Zasiadamy na niej wspólnie by oglądnąć telewizję, spożywamy posiłki, czy pijemy napoje — nie jest więc trudno, aby na tapicerce znalazły się plamy, które ciężko usunąć prostymi metodami.

Co zatem zrobić w takim przypadku i jak radzić sobie z powstałymi zabrudzeniami, czy ogólną utratą koloru tapicerki? Istnieje wiele domowych sposób na czyszczenie tapicerki, jednak nie wszystkie metody mogą dać oczekiwany efekt. Trzeba pamiętać, że powierzchowne czyszczenie tapicerki nie usunie brudu, który znajduje się w głębi materiału. Tego rodzaju zabrudzenie można usunąć poprzez stosowanie specjalnego rodzaju odkurzaczy piorących, które rzadko znajdują się na wyposażeniu gospodarstwa domowego.

Jakie są sposoby na czyszczenie tapicerki?

Istnieją domowe sposoby na czyszczenie tapicerki, trzeba mieć jednak świadomość, że brud znajdujący się w głębi materiału, przy myciu powierzchownym, nie odpuści tak łatwo. Jednym ze sposobów na domowe czyszczenie tapicerki bez użycia mocnych środków chemicznych jest użycie sody kuchennej.Pastę z sody kuchennej lub proszku do pieczenia rozprowadza się po powierzchni, a następnie usuwa za pomocą szczotki po upływie kilkunastu minut. Innym sposobem może być użycie octu z wodą.

Taka mieszanka pozwala usuwać plamy i zabrudzenia. Należy jednak pamiętać o dokładnym spłukaniu i wytarciu tapicerki w celu pozbycia się zapachu roztworu. Ostatnią metodą na czyszczenie tapicerki jest użycie specjalnych środków, które zakupić można w sklepie chemicznym. Ważne jest, aby preparat dopasowany był do rodzaju materiału, z jakiego wykonana jest tapicerka. Inaczej może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia się tapicerki. Będąc w sklepie chemicznym, warto również rozglądnąć się za impregnatem do tapicerki, który może posłużyć utrzymaniu trwałości i zabezpieczeniu przed plamami i zabrudzeniami.

Cleanwhale — profesjonalne metody na czyszczenie tapicerki

Domowe metody na czyszczenie tapicerki meblowej, mimo swojego zróżnicowania, często nie dają oczekiwanych efektów. Brud znajdujący się w głębszych warstwach materiału pozostanie nienaruszony. Jeśli więc chcemy, by nasza domowa sofa zachwycała blaskiem i kolorem, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Czyszczenie tapicerki zostanie wówczas wykonane specjalistycznym sprzętem parowym, który pozwoli na dokładnie pozbycie się zalegającego brudu.

Usługi sprzątające Cleanwhale dostępne są w wielu miastach w Polsce. Firma ma ogromne doświadczenie w swojej branży i pomogła wielu osobom prywatnym, jak i firmom w Polsce. Zamówienia przyjmowane są online poprzez wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego. Płatność za usługę jest możliwa zarówno w dniu złożenia zamówienia, jak i w dniu wykonania usługi. Możesz być pewny, że czyszczenie tapicerki sofy zostanie przeprowadzone w sposób w pełni profesjonalny, a nasza ekipa zadba o Twoją satysfakcję z wykonanej usługi. Cleanwhale — zamów usługę już dzisiaj!

Zamów czyszczenie tapicerki
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy