Close
Wybierz język
Gdańsk Gdańsk
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 588
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Z CleanWhale mycie okien już na zawsze przestanie być nielubianą czynnością

Nie trać swojego cennego czasu na mycie okien. Współpracuj z CleanWhale i poświęć swój wolny czas na to, co naprawdę ważne. Sprawdź nasze pakiety i wyślij swój formularz już dziś.

Mycie okien Gdynia — co warto wiedzieć?

Mycie okien to czynność, która pozwala na utrzymanie czystości i estetyki budynku. To także gwarancja doskonałej przejrzystości oraz dostrzeżenie tego, co dzieje się na zewnątrz. Uzyskanie dostępu do większej ilości światła daje wymierne efekty m.in. zwiększone bezpieczeństwo, ponieważ czyste okna ułatwiają rozpoznanie potencjalnych zagrożeń. Mycie okien nie jest jednak lubianą czynność, często jest czasochłonnym procesem.

Mycie okien sprawia więcej trudności na terenach przemysłowych lub w pobliżu ruchliwych ulic, gdyż wtedy na szybach gromadzi się większa ilość pyłu i zanieczyszczeń. Nie ma więc jednej zasady, jak często należy przeprowadzać czyszczenie okien — jest to zależne od wielu czynników i z pewnością nie trzeba wykonywać tego przy każdym sprzątaniu, jednak systematyczne dbanie o czystość szyb z pewnością ułatwi ich mycie w przyszłości.

Domowe sposoby — czy mycie okien octem to dobry pomysł?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach podczas mycia okien w domu. Mycie okien wymaga dobrania odpowiednich narzędzi i środków czystości. Do mycia okien najlepiej używać specjalnego płynu do szyb lub mydła w płynie, a do usuwania uporczywych zabrudzeń – rozpuszczalnika lub octu. Mycie okien octem jest szczególnie polecane, jeśli szyby wymagają częstego czyszczenia, ponieważ nie jest to środek tak inwazyjny, jak detergenty. Ręczniki papierowe lub ściereczki z mikrofibry są najlepsze do wycierania szkła, z kolei do ramek i skrzydeł okien najlepiej używać szczotki z twardym włosiem. Kolejnym ważnym krokiem jest dobór odpowiedniego czasu na mycie okien. Optymalnym rozwiązaniem jest mycie okien w dzień, kiedy słońce nie jest zbyt mocne. Promienie słoneczne wpływają na szybsze wysychanie, a plamy mogą pozostawić smugi. Podczas mycia okien, należy uważać, aby nie pozostawić smug na szkle. Aby tego uniknąć, trzeba wycierać okna od góry do dołu i od lewej do prawej strony, a także regularnie przecierać ręcznik czy mikrofibrę.

Profesjonalne mycie okien na wysokościach — Gdynia i okolice

Mycie okien na wysokościach to czynność, która wymaga odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia, gdyż stwarza ryzyko upadku. Mycie okien na wysokościach wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, dlatego najlepiej jest powierzyć tę pracę profesjonalnej firmie lub przeszkolonej ekipie, która ma odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Kolejną ważną zasadą jest odpowiednie zabezpieczenie. Przed rozpoczęciem pracy trzeba założyć odpowiednią odzież oraz sprzęt ochronny, takie jak kask, rękawice, buty antypoślizgowe, a także uprząż i linę asekuracyjną. Podczas mycia okien na wysokościach trzeba również pamiętać o odpowiednim rozplanowaniu pracy, aby uniknąć ryzyka kolizji z innymi pracownikami i przemieszczaniu się po budynku. Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie samej przestrzeni roboczej, np. przed spadającymi przedmiotami czy też przed zagrożeniem pożarowym. Warto zapoznać się z ofertą CleanWhale, która wśród rozmaitych usług sprzątających wykonuje również profesjonalne mycie okien na wysokościach.

Zamówić mycie okien
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy